Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Çeşme Turizm Fakültesi

Staj Seferbirliği Programı Hakkında

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin "Senin için Seferbiriz" teması altında birleştiği, üniversite öğrencilerine yönelik "Staj Seferbirliği" programı hazırlanmıştır.
Başvuruları kariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden 22 Şubat - 22 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacak olan programa;
• Örgün eğitim veren lisans programlarında 2., 3. veya 4. sınıf (lisans 2. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte bir üst sınıfa geçme şartı aranmaktadır);
• Not ortalaması 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olan öğrenciler başvurabilmektedir.
İki aşamalı gerçekleşecek başvuru sürecinde, öğrenciler, ilk aşamada üç farklı yeterlilik alanındaki (Akademik / Mesleki, Sanatsal / Sosyal ve Sportif) başarılarını içeren ve belgelendirme yapabilecekleri başvuru formunu dolduracaklardır. İkinci aşamada ise, Kariyer Kapısı ile entegrasyonu sağlanmış olan e-Devlet'e yönlendirilerek, kimlik, öğrenim (üniversite, bölüm, sınıf, aktif öğrencilik, genel not ortalaması vb.), yabancı dil puanı, üniversite giriş sınav sonucu vb. bilgilerini kontrol edip onayladıktan sonra başvurularını tamamlayacaklardır.
Başvuran adayların sisteme yüklemiş oldukları bilgi ve belgelerin kontrol süreci Üniversite Kariyer Merkezleri tarafından gerçekleştirilecek olup, başvuruların değerlemeleri Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından yapılacaktır.