Çerez Örnek
canlı destek

Uluslararası İlişkiler

Uluslararası İlişkiler

 

Fakültemiz Fransa, İtalya, Letonya, Macaristan, Portekiz, Polonya ve Yunanistan’daki partner okullarla Erasmus programı çerçevesinde, Azerbaycan Turizm ve Menecment Üniversitesi ve Kazakistan Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Mevlana Değişim Programı çerçevesinde ve Kazakistan L.N. Gumilyev Avrasya Milli Üniversitesi, Kazakistan Atyrau Khalel Dosmukhamedov Üniversitesi, Kırgizistan Türkiye-Manas Üniversitesi ve Özbekistan Kokand Üniversitesi ile Orhun Değişim Programı çerçevesinde öğrenci ve akademik personel değişim programları yürütmektedir. Ayrıca ülke genelinde faaliyetlerini sürdüren ve aşağıda listesi bulunan üniversitelerle Farabi Değişim Programı çerçevesinde işbirlikleri bulunmaktadır.

Erasmus Programı kapsamında Fakültemizde öğrenim görmek isteyen öğrenciler, gerekli bilgileri Gelen Öğrenci web sayfasından alabilmektedirler.

ÖNEMLİ NOT: Erasmus Programıyla yurt dışında öğrenim görmek üzere başvuruda bulunacak öğrencilerimiz “Erasmus Anlaşmalarımız” tablosunu inceleyerek gitmeyi düşündükleri Üniversitenin hangi dil yeterliliğini istediğini öğrenmelidir. (Alınan puana göre Yabancı dil öğretim yönergesi Madde 28'deki dil yeterliliği incelenerek tahmin edilebilir  veya Yabancı Diller Yüksekokulundan öğrenilebilir.) Yurt, vize süreci gibi bilgilerin bir önceki yıl gidip dönmüş öğrencilerden edinilmesi yararlı olacaktır. Fakültemizde her yıl Şubat ayı civarı Erasmus tanıtım toplantısı düzenlenmekte ve daha önce programla yurt dışında öğrenim görmüş öğrenciler konuk edilmektedir.

 

Fakültemiz Değişim Programı Koordinatörleri  

Erasmus Anlaşmalarımız

Değişim Programı Sayıları 

Fakültemiz Farabi Anlaşmaları 

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ